Ημιτελικός Κυπέλου ΕΠΣ Ημαθίας:Τα δύο νικηφόρα γκολ της Α.Ε. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ (βίντεο) Κύριο

22 Φεβ 2017

Το ένα εισιτήριο του τελικού κυπέλου της ΕΠΣ Ημαθίας πήρε η Α.Ε. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ το απόγευμα της Τετάρτης 22 Φεβρουαρίου, σε εκτός

έδρας αγώνα κόντρα στον ΚΕΥΡΑΝ΄Ο Επισκοπής.

Η ομάδα της Αλεξάνδρειας είχε την κυριαρχία της μπάλας στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με πολλές καλές φάσεις στο αντίπαλο τέρμα. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54΄ λεπτό ο Σαριγιαννίδης άνοιξε το σκορ για την Αλεξάνδρεια και το τελικό 0-2 ήρθε στο 60΄με ένα γκολ του Καφέ.

Έτσι με το νικηφόρο αυτό αποτέλεσμα ετοιμάζεται για τον τελικό του κυπέλου της ΕΠΣ Ημαθίας που θα γίνει στο γήπεδο της Βέροιας το Σάββατο 11 Μαρτίου με αντίπαλο τον ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ