Α.Ε. Αλεξάνδρειας VS Κ20 Βεροιας:Φιλικός αγώνας 1-0

17 Αυγ 2016

Φιλικό αγώνα έδωσε η Α.Ε. Αλεξάνδρειας με την ομάδα Κ20 Βεροιας στα πλαίσια της προετοιμασίας της για την νέα αγωνιστική περίοδο, την Τετάρτη 17 Αυγούστου στο Δημοτικό Στάδιο Αλεξάνδρειας.

Οι φίλαθλοι των ομάδων είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα αλλά και γενικότερα τους ποδοσφαιριστές που θα απαρτίζουν το φετινό ρόστερ της

ομάδας.
Ο ποδοσφαιρικός αγώνας κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων με φάσεις και γκολ. Οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία για χρήσιμα συμπεράσματα και

δοκιμές σε ένα δυνατό φιλικό προετοιμασίας.

Συγκεκριμένα η ομάδα της Α.Ε. Αλεξάνδρειας σημείωσε 1 γκολ στο Α ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 75΄ με κεφαλιά του Γίγα.
Επίσης σημαντική ευκαιρία χάθηκε από τον Αβραμόπουλο στο 70΄ όταν σημειώθηκε δοκάρι και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 1-0.
Οι δύο ομάδες ήταν σχεδόν ισότιμες με την ομάδα της Αλεξάνδρειας να υπερέχει αισθητά στο Β ημίχρονο.

Συνθέσεις

ΑΕ Αλεξάνδρειας : Μυλωνάς, Νικολόπουλος, Γρηγοριάδης, Ιορδανόπουλος, Κούκλας, Τσιρίδης, Αβραμόπουλος, Λίτσι, Πέτκος, Σαρηγιαννίδης, Παπακωνσταντίνου. Αγωνίστηκαν και οι Γκιουλέκας, Γιοβανόπουλος, Μπόσκος, Γκατζούφας, Τζιλόπουλος, Σκούρα, Πέικος, Αναστάσης, υπό δοκιμή.

Βέροια Κ20 : Σαφαρίκας, Πατσιαβούρας, Τσότρας, Ράδης, Τσούχας, Δώρης, Βασάρας, Καρυπίδης, Τσελέπης, Ιακωβίδης, Στυλίδης. Αγωνίστηκαν και οι Μπλατσιώτης, Παντέλογλου, Νίκας, Ευθυμιάδης, Βατμανίδης, Καραγιάννης, Αποστολίδης, Νικόπουλος, Αϊρατζής, Ζυγκερίδης, Κουμπαρόπουλος, Φωτόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος.