ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

17 Νοε 2014

Με την νίκη έφυγε από την Βέροια ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας. Μετά από ένα κλειστό ματς που κρίθηκε στην παράταση η ομάδα της πόλης μας κατάφερε να επικρατήσει του ΑΟΚ Βέροιας με 66-70.
Παρά τις πολλές ελλείψεις (η αμάδα κατέβηκε με 10 παίχτες) οι παίχτες του ΓΑΣ τα έδωσαν όλα και έφτασαν σε μια μεγάλη εκτός έδρας επιτυχία απέναντι στον μέχρι πρότινος αήττητο και πρωτοπόρο ΑΟΚ.Ο ΓΑΣ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πηρέ ένα ελαφρύ προβάδισμα αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 9 πόντους διαφορά.

Στο δεύτερο μισο του αγώνα το σκορ πήγαινε πόντο πόντο με καμία ομάδα να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκορ. Και οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να φτάσουν στην νίκη στο τέλος της κανονικής διάρκειας αλλά οι τελευταίες επιθέσεις ήταν άστοχες.

Έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όπου ο ΓΑΣ ήταν πιο ψύχραιμος και πιο αποτελεσματικός επιθετικά καταφέρνοντας να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ:(Γκότσης) Παπαγερίδης, Μπαγιόκας, Σιτσάνης, Μπαλιακας, Στογιαννόπουλος, Αβραμίδης, Αλεξόπουλος, Νικολόπουλος Αδαμίδης,Ρουσόπουλος.

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ

Άλλη μια νίκη για τους παίδες αυτή την φορά στο Κιλκίς απέναντι στον Αετό με 41-39. Αν και η ομάδα μας πήρε μια διαφορά στην αρχή του αγώνα, η άμυνα ζώνης του αντιπάλου και η κούραση έκαναν το ματς ντέρμπι.

Τελικά οι παίχτες του ΓΑΣ αντεπεξήλθαν στις δυσκολίες και έφτασαν σε μια ακόμη νίκη που τους διατηρεί μόνους πρώτους στην βαθμολογία. Μεγαλύτερη σημασία στην νίκη δίνει το γεγονός ότι η ομάδα ουσιαστικά έπαιξε χωρίς προπόνηση λόγω των προβλημάτων με το πρόγραμμα του γηπέδου.Ελπίζουμε ότι ο δήμος θα κάνει κάτι άμεσα για την λύση αυτού του σοβαρού θέματος.